Kadra Przedszkola

Jolanta Szafrańska-Wojdalska - dyrektor przedszkola
 

      Ukończyłam studia magisterskie z Pedagogiki Przedszkolnej z Terapią Pedagogiczną. Studia Podyplomowe z Terapii Pedagogicznej i Pedagogiki Montessori, Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka, Zarządzanie Oświatą. Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej, Sesnomotorycznej Terapii Widzenia, Terapii Ręki. Ukończyłam Dyplomowany Kurs Montessori Akademii Biberkor - dla wieku 6-15 lat. Jestem absolwentem 2-letniego Kursu Montessori - etap szkolny. Współprowdzę roczne kursy Montessori - wychowania przedszkolnego, organizuję autorskie szkolenia z Pedagogiki Montessori. Aktywnie biorę udział i uczestniczę w konferencjach związanych z Pedagogiką Montessori. Pracuję z dziećmi zawodowo prawie 18 lat. Ciągle mam nowe pomysły i jestem otwarta na uczenie się. Jestem czynnym zawodowo nauczycielem i terapeutą. Troska o Dzieci i Rodziców jest mi zawsze bliska. Kocham górskie wspinaczki, rower i gorzką czekoladę. Uwielbiam czytać. Zawsze chętnie spędzam czas z moją rodziną.

 
 

Nauczyciele

 

Pani Ania - nauczyciel w Grupie Kasjopea i Grupie Andoromeda

 

 

Pani Yuliia - nauczyciel współorganizujący w Grupie Kasjopea i Grupie Andromeda

Ukończyłam studia licencjackie - kierunek Pedagogika ogólna na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie, jestem w trakcie studiów magisterskich na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - kierunek Pedagogika, specjalność: pedagogika społeczno-opiekuńcza i terapia pedagogiczna. Ukończyłam również ośmioletnią szkołę muzyczną- gram na pianinie i bandurze. 

Doświadczenie z dziećmi zdobywałam podczas praktyk studenckich w szkołach podstawowych, w ośrodku rehabilitacyjnym i wcześniej opieki nad dziećmi niewidomymi, jako niania z dziećmi w różnym wieku oraz stażu kariery i pracy w szkole.

Od zawsze z łatwością nawiązuje kontakt z dziećmi, sprawia mi to wielką radość. W wolnych chwilach czytam, podróżuje i spędzam czas z najbliższymi.

 

 

Pani Marta - nauczyciel w grupie Andromeda

 

Pani Magda - nauczyciel w grupie Kasjopea

       Z wykształcenia jestem pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Studia ukończyłam z dyplomem licencjata na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracę swoją broniłam z tematu: „Baśń we wspomaganiu rozwoju dziecka”, która wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko wśród wykładowców, ale także wśród rodziców dzieci przedszkolnych. Obecnie jestem na IV roku Psychologii na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Z pedagogiką Marii Montessori zetknęłam się po raz pierwszy na studiach i od tego momentu bardzo dużo czytałam o tej pedagogice, gdyż bardzo cenię sobie: Filozofię Marii Montessori, która opierała się na: Poszanowaniu naturalnego rozwoju dziecka. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas praktyk studenckich a także przez rok pracowałam jako Nauczyciel Przedszkolny. Bardzo cenie sobie zajęcia z plastyki sensorycznej i tak ukończyłam szkolenie z Arteterapii dla dzieci przedszkolnych. Moim autorytetem pedagogicznym jest Janusz Korczak, który zawsze powtarzał: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” A także: “Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku”. Od zawsze miałam bardzo dobry i przyjazny kontakt z dziećmi. Prywatnie jestem miłośniczką: Kotów, natury, literatury psychologicznej a także literatury dziecięcej, moim ulubionym pisarzem dziecięcym, jest: Hans Christian Andersen do którego czasem w dorosłym świecie bardzo lubię powracać nie tylko za pomocą spisanych bajek na kartkach papieru, ale także wystawianych sztuk teatralnych na podstawie baśni: H. Ch. Andersena.

 

Pani Sylwia - nauczyciel w Grupie Kasjopea - zwolonienie lekarskie

    Z wykształcenia jestem pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W trakcie studiów po raz pierwszy zetknęłam się z pedagogiką Marii Montessori. Metoda ta zafascynowała mnie na tyle, że postanowiłam dokształcać się w tym obszarze. Ukończyłam żłobkowy kurs Montessori w Warszawie i w październiku 2021 rozpoczęłam kurs przedszkolny w Krakowie. Fascynuje mnie NVC (Porozumienie bez Przemocy) jako język pełen miłości i uważności na siebie i innych. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jako opiekunka,  w trakcie licznych praktyk oraz podczas pracy w żłobku i przedszkolu. Kilka lat spędziłam w Szwajcarii w ramach programu "au pair", gdzie opiekowałam się dziećmi u trzech różnych rodzin.

 

 

Pani Asia - nauczyciel w Grupie Andromeda - zwolnienie lekarskie

   Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie - kierunek pedagogika rewalidacyjna, specjalizacja oligofrenopedagog, Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz studia z zakresu pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w KiRE. Prywatnie jest miłośniczką aktywnego wypoczynku na łonie przyrody, uwielbia czytanie książek i dobrą czekoladę.

 

 

 

Zajęcia dodatkowe

 

Pani Magda - rytmika
 
  
 
 
 
Pan Stefan - język angielski - native speaker
 

      I am a publisher (Bored Wolves Press), poet, writer, and editor. Originally from New York City, I moved to Kraków twelve years ago. After a decade living with my wife and two daughters on a mountaintop in Beskidy, we returned to Kraków this past summer. My experience with children ranges from years of being a counselor at a sleep-away camp in the mountains of New England to working with students in a small village school in the Polish countryside.

Wherever I have gone, I have always been inspired by the ability of kids to transcend communication barriers. In Poland, my goal is to guide a process of organically absorbing English through activities requiring lots of conversation and teamwork en route to children using the language not only correctly but, most importantly, naturally.

 

 
Pan Aleksander - gimnastyka
 

     Jestem pedagogiem z wieloletnim stażem. Przez 17 lat pracowałem jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej w szkołach. Od wielu lat prowadzę zajęcia gimnastyki korekcyjnej w przedszkolach. Obecnie jestem nauczycielem – wychowawcą w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Jestem również instruktorem pływania oraz socjoterapeutą.

Aktywność ruchowa towarzyszy mi w życiu codziennym. Moją pasą jest m.in. bieganie, pływanie i różne formy aktywności fizycznej.

W pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym najważniejsza jest profilaktyka wad postawy ciała. Uważam, że najbardziej korzystną i atrakcyjną formą zajęć ruchowych jest zabawa. Kładę szczególny nacisk na samodzielne i twórcze myślenie dzieci oraz rozwijanie ich kreatywności. Podczas zajęć stosuję różnorodne metody i formy pracy, dzięki którym są one atrakcyjne nawet dla najmłodszych odbiorców. Maluchy są uśmiechnięte, radosne i chętne do współpracy.

Prywatnie realizuję się jako tata aktywnego przedszkolaka.

 

Pani Magda - robotyka

   

Dodatkowe informacje: https://kreatech.pl/

 
 
 
Pani Jadzia - taniec
 
 
 
Pani Iwona - język angielski
 
 
 
Pani Iza - warsztaty ceramiczne

      Nazywam się Izabela Iwasyk, jestem absolwentką Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pracownię „Mali Twórcy” stworzyłam, aby  łączyć moje dwie wielkie pasje: wprowadzanie dzieci w świat sztuki i ceramikę.

       Pracownia Artystyczna „Mali Twórcy” już od ponad dziesięciu lat prowadzi warsztaty ceramiczne w przedszkolach i szkołach w Krakowie. Naszym głównym celem jest rozwój kreatywności dzieci, rozumianej jako zdolność ich swobodnej ekspresji artystycznej. Na prowadzonych przez nas warsztatach ceramicznych dzieci stopniowo zapoznają się z technikami pracy z gliną, zaczynając od najprostszych technik takich jak budowanie kształtów z wałeczków czy wygniatanie, a następnie przechodząc z czasem do coraz bardziej zaawansowanych umiejętności związanych z tworzeniem bardziej skomplikowanych form przestrzennych i wykorzystywaniem technik wymagających większej sprawności manualnej. W przypadku dzieci najmłodszych, które mają mniejszą sprawność manualną, przywozimy przygotowane półprodukty, które dzieci uzupełniają dodając własnoręcznie wykonane elementy a następnie ozdabiają/wykańczają.

     Kładziemy nacisk na to, aby prace, które dzieci wykonają na zajęciach wracały do nich takie, jak je wykonały. Nie ingerujemy w formę i kształt wykonanych przez dzieci prac pozostawiając ich dziecięcy, unikalny charakter. Po warsztatach, gdy przywozimy prace do naszej pracowni poprawiamy je tylko pod kątem technicznym, żeby nie rozpadły się w procesie wypalania. Prace, które dzieci wykonały na warsztatach przywozimy na kolejne zajęcia po podwójnym wypale w piecu ceramicznym. Prace są szkliwione w naszej pracowni.

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na naszej stronie: https://malitworcy.pl/

 

Pani Agata - majsterkowanie

       Agata Widomska ur. w 1985 roku w Krakowie. Absolwentka wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Pracę dyplomową (2013) w zakresie rzeźby wykonała w pracowni prof. Małgorzaty Olkuskiej.

Jako Artystę Plastyka najbardziej interesuje ją łączenie różnych mediów

oraz obserwacja - co dzieje się na pograniczu łącznia różnych dyscyplin sztuki. Prowadzenie warsztatów – jak twierdzi - to nic innego jak spotkanie ludzi z różnymi rodzajami form wyrazu, a poprzez twórcze działania możemy pokonywać bariery, poszerzać horyzonty, odkrywać nowe światy.

Od lat konsekwentnie podąża tą drogą ...

 

Terapeuci

Pani  Justyna - psycholog
 

Jestem psychologiem. Wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie ukończyłam studia magisterskie. Moja pasja do psychologii edukacyjnej doprowadziła mnie również do rozpoczęcia studiów podyplomowych z tego obszaru oraz przygotowania pedagogicznego. Moje doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk studenckich, a moje umiejętności kształtowały się także w trakcie pracy w przedszkolu terapeutycznym. Ten czas pozwolił mi na bezpośredni kontakt z dziećmi, zdobywanie wiedzy na temat ich potrzeb oraz rozwijanie umiejętności wspierania ich rozwoju emocjonalnego i edukacyjnego.

W swojej pracy dążę do tworzenia bezpiecznej i wspierającej atmosfery. Moje podejście opiera się na empatii, zaufaniu i indywidualnym
podejściu do każdego podopiecznego.

 
 
Pani Asia - logopeda
   
 
 
Pani Aleksandra - teraputa SI

     Jestem terapeutą integracji sensorycznej. Kwalifikacje zdobyłam kończąc studia podyplomowe Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie i Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie. Obecnie pracuję z dziećmi indywidualnie, wcześniej przez 8 lat pracowałam w grupach przedszkolnych jako wychowawca. Mam uprawnienia i doświadczenie w pracy jako nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczyciel wychowania fizycznego oraz instruktor gimnastyki korekcyjnej. W terapii moim zadaniem jest tak poprowadzić dzieci, żeby w jak najlepszy sposób przetwarzały, reagowały i organizowały bodźce napływające do nich ze świata zewnętrznego, co osiągane jest za pomocą odpowiedniej aktywności ruchowej. Fascynuje mnie ludzki mózg i nasze możliwości wpływania na niego w pozytywny sposób, dlatego ciągle kształcę się i poszerzam swoje kwalifikacje, żeby w jak najlepszy sposób pomagać dzieciom pokonywać trudności. Czas wolny najchętniej przeznaczam na uprawę ogródka, wycieczki motocyklowe i rowerowe oraz jestem miłośniczką kotów.

 
 
 
 
Pani Paulina - pedagog specjalny
 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierunku pedagogika specjalna ze specjalnościami: oligofrenopedagogika; terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Uwielbiam nowe wyzwania, które stale wzbogacają moje doświadczenie. W kontakcie z dziećmi fascynuje mnie ich niekonwencjonalny sposób myślenia, szczerość, ciekawość poznawcza i ogromna wyobraźnia. Moja praca daje mi nieopisaną satysfakcję, uczy mnie każdego dnia czegoś nowego. W moim życiu zawodowym staram się uważnie obserwować i słuchać dzieci, być dla nich wsparciem, pomagać przezwyciężać napotkane trudności oraz celebrować każdy najmniejszy sukces. Ważne jest dla mnie poszanowanie indywidualności każdego młodego człowieka, zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa, w atmosferze akceptacji i zrozumienia.

Moją osobistą pasją jest siatkówka, której poświęciłam większość życia. W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas, uczyć się nowych rzeczy i stale dążyć do swojego samorozwoju. Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt, szczególnie kotów :).

   
 
 
 

Sekretariat

 
Pani Gosia - sekretarka
 

Pomoc Nauczyciela

 
 
Pani Tatiana i Pani Małgorzata - grupa Kasjopea i grupa Andromeda
 
                                                                  
 
 
 
 
Slide 1 Content
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką plików cookies. Kontynuowanie przeglądania oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. [x]